Poziv za dodjelu potpora učenicima i studentima s invaliditetom u Gradu Splitu

Upravni odjel za društvene djelatnosti Grada Splita objavljuje poziv za dodjelu potpora učenicima srednjih škola i studentima s invaliditetom za školsku/akademsku godinu 2023./2024.

Korisnici ovih potpora moraju ispunjavati sljedeće uvjete:

1. Učenik srednje škole/student s invaliditetom i jedan roditelj, udomitelj ili skrbnik moraju imati prebivalište na području Grada Splita neprekinuto 3 (tri) godine do dana objavljivanja ovog poziva.
  2. Učenik, odnosno student mora biti redovno upisan u tekuću školsku/akademsku godinu.
  3. Učenik/student ne smije primati stipendiju/potporu za školovanje po drugoj osnovi.
  4. Učenik/student mora postići opći uspjeh sa srednjom ocjenom od najmanje 3,0 u prethodnoj školskoj/akademskoj godini.

Prijave će se razmatrati na temelju sljedećih kriterija:

• Vrsta invaliditeta i težina oštećenja.
  • Akademski/uspjeh na studiju.
  • Postignuća izvan škole, umjetnosti ili sporta.

Prijave možete preuzeti na web stranici www.split.hr ili osobno podnijeti u pisarnici Grada Splita svakog radnog dana od 8.00 do 15.00 sati ili putem pošte na adresu Grad Split Upravni odjel za društvene djelatnosti, Obala kneza Branimira 17, 21000 Split, s naznakom “Prijava za dodjelu potpore osobama s invaliditetom.” Rok za prijavu je 10. studenog 2023., 30 dana od dana objave.

Više informacija možete pronaći ovdje.

Grad SplitObrazovanjeOsobe s invaliditetomStudenti s invaliditetom